Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności

Ludność. Największe bogactwo świata. - Praca zbiorowa

Autor: Praca zbiorowa
ISBN: 978-83-61344-18-6
Rok wydania 2010
Il.stron: 160
Oprawa Miękka
Format: 148 x 210 mm
Cena detaliczna: 26.00
Nasza cena: 22.00
Dostępność: dostępna
Ebook: nie

Pliki powiązane z książką



W XX wieku byliśmy świadkami niespotykanych dotąd zmian demograficznych. Po raz pierwszy w historii, liczba ludności świata w ciągu jednego wieku wzrosła niemal czterokrotnie: z około 1,5 miliarda w 1901 roku, do około 6 miliardów w chwili obecnej. (...)

W szerszej perspektywie wydawać się może, że człowiekowi udaje się pokonywać śmierć i biedę, które nieustannie towarzyszyły jego przodkom. Wskaźniki umieralności dzieci spadły, spodziewana długość życia podwoiła się lub potroiła i w rezultacie więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej może się cieszyć ziemskim życiem Tymczasem, nie widać prawie żadnych oznak radości. To zdumiewające, że takie osiągnięcie przechodzi zupełnie niezauważone. Zamiast tego słyszymy tylko, że planeta jest na skraju katastrofy, a przyczyną takiego stanu jest wciąż rosnąca liczba ludzi.

Na ironię zakrawa fakt, że wielu działaczy na rzecz ochrony środowiska, za wskaźnik o wiele bardziej pozytywny uważa wzrost liczby chronionych gatunków zwierząt, aniżeli tak ogromny wzrost liczby ludności – będący ich zdaniem – zwiastunem katastrofy ekologicznej. Także wielu ekonomistów zazwyczaj postrzega wzrost produkcji stali lub narodziny dodatkowego cielaka, jako pozytywny wkład do Produktu Krajowego Brutto, ale za to narodziny kolejnego człowieka mają ich zdaniem negatywny wpływ na wzrost PKB.

(fragment książki)

Książka Ludność. Największe bogactwo świata obala wiele mitów związanych z demografią i polityką ludnościową

- Czy ziemi rzeczywiście grozi przeludnienie?

- Czy tzw. polityka ludnościowa ma w ogóle sens?

- Czy narodziny cielaka są ważniejsze dla gospodarki niż narodziny małego dziecka?

- Czy dalszy przyrost ludności spowoduje wyczerpanie zasobów naturalnych?

- Czy rządy powinny zmuszać ludzi do posiadania mniejszej liczby dzieci w obawie przed przeludnieniem?

W tej książce poznasz wyczerpujące odpowiedzi na powyższe kwestie.
W publikacji znajdują się teksty następujących autorów: Deepak Lal, przewodniczący Mont Pelerin Society, lord Peter Bauer, Julian Simon, prof. Ken Schoolland czy Nicholas Eberstadt. Ta publikacja zmieni twoje postrzeganie demografii i polityki ludnościowej.

 

Pliki powiązane z książką

Zdjęcia powiązane z książką
Książki powiązane
Roberto de Mattei | Dyktatura relatywizmu EBOOK

Marsz w kierunku totalitaryzmu rozkłada się na trzy etapy. Pierwszym jest negacja istnienia prawa i prawdy obiektywnej, czego konsekwencję stanowi zrównanie dobra i zła, grzechu i cnoty. Drugim – instytucjonalizacja dewiacji moralnych objawiająca się w przemianie prywatnej niegodziwości w publiczną cnotę. Trzecim wreszcie – wprowadzenie ostracyzmu społecznego i prawnej karalności dobra.
Do tego momentu właśnie doszliśmy. Żyjemy w społeczeństwie hołdującym swoistemu antydekalogowi, w którym dozwolone jest wszystko poza publicznym deklarowaniem wierności zasadom porządku naturalnego i chrześcijańskiego. Jest to zarazem ostatni moment, aby przeciwstawić się dyktaturze relatywizmu.



Frederic Bastiat | Sofizmaty ekonomiczne EBOOK

Jak pisze sam Bastiat we wstępie do książki: "usiłowałem w niej zwalczyć argumenty wysuwane przeciwko wprowadzeniu wolnego handlu. Nie wdaję się jednak w polemikę z protekcjonistami, raczej próbuję przemówić do serc ludzi szczerych i poczciwych, którzy mają wahania i wątpliwości. Uważam, że stanowisko wrogie wolnemu handlowi opiera się na błędach, czy jak kto woli - na półprawdach.

Książka składa się z dwóch części. Zawiera m.in. jeden z najsłynniejszych wywodów ekonomicznych wszechczasów zatytułowany "Równowaga handlowa".



Piotr Wielgucki | Berek EBOOK

Opinie Czytelników:

Szanowny Panie Piotrze. Berka przeczytałem i uważam tę powieść za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą z polskich powieści współczesnych. W mojej ocenie nie należy ona do działu: Powieści blogerów, a do działu Literatura współczesna.
~zyg


To, co storturowany, dumny Stafiej wymówił oczami do Jerzego, to są słowa pomnikowe.
~ Solano


Msza żywych, jak i Berek noszą ślady tego samego stylu – świadczą o tym sposób formułowania zdań, wyliczenia czy też szyk wyrazów w zdaniu. Wydaje się to przewrotną grą z czytelnikiem – „czyja wersja jest PRAWDĄ?
~ quackie





Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X