Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności

Prawo EBOOK - Frederic Bastiat

Autor: Frederic Bastiat
ISBN: 978-83-61344-33-9
Rok wydania 2012
Il.stron:
Oprawa
Format: EPUB, MOBI
Cena detaliczna: 12.00
Nasza cena: 9.00
Dostępność: dostępna
Ebook: nie



Prawo to obok Co widać i czego nie widać najsłynniejszy esej Frédérica Bastiata. Autor, z właściwymi dla niego zacięciem i błyskotliwością, przeprowadza wywód, w którym zarazem odzwierciedla istotę obecnej korupcji prawa, jak i wskazuje, czym to prawo być powinno. Nie lękając się obnażyć cele Lewiatana, dzierżącego w swoim uścisku poddane niebywałej inflacji prawodawstwo, Bastiat wykracza poza zwykłą krytykę, starając się też wskazać wzorzec pozytywny w prawie… negatywnym – „wolność od” zamiast „prawa do”.

* * *


"Bastiat wniósł nieśmiertelny wkład w obronę ludzkiej wolności” - Ludwig von Mises

"Każdy, kto przeczyta i zrozumie Bastiata, może uważać się za skutecznie i dożywotnio zaszczepionego na protekcjonistyczną chorobę umysłu czy mrzonki o państwie opiekuńczym. Bastiat zabił protekcjonizm i socjalizm po prostu wyśmiewając je” - Henry Hazlitt

Frédéric Bastiat (1801-1850) – słynny francuski pisarz i polityk, jeden z największych demaskatorów prawdziwego oblicza socjalizmu, zasłynął jako autor pamfletów, w których za pomocą najprostszych przykładów ukazywał absurdalnoość mitów i teorii ekonomicznych przeciwników wolności gospodarczej. Autor szeregu dzieł, które stanowią podstawę wolnorynkowej myśli ekonomicznej, przez wielu uważany za prekursora Szkoły Austriackiej. Główną prawdą wynikającą z prac Bastiata jest stwierdzenie, iż wolny rynek jest naturalnym źródłem „harmonii ekonomicznej” jednostek tak długo, jak rząd jest ograniczony do ochrony życia, wolności i własności obywateli, a więc ochrony przed kradzieżą lub agresją.


 

Zdjęcia powiązane z książką
Książki powiązane
Michał Wojciechowski | Moralna wyższość wolnej gospodarki

Tworzenie dóbr materialnych to służba ludziom. Gospodarowanie jest więc z natury moralne, choćby nadużycia kierowały je na złe tory. Zdrowy i sprawiedliwy ustrój gospodarczy opiera się na prawie do własności (przykazanie „nie kradnij”) oraz na wolności, przysługującej osobie ludzkiej. Taki ustrój stwarza warunki dla pracy i przedsiębiorczości i zmniejsza obszary biedy. Przeszkodą jest natomiast biurokratyczne państwo. Książka Moralna wyższość wolnej gospodarki omawiając te tematy sięga do Biblii, nauczania Jana Pawła II i refleksji ekonomiczno-moralnej. 

NAKŁAD KSIĄŻKI WYCZERPANY



Jacek Kacperski | Szkoła austriacka wobec socjalizmu

Książka Kacperskiego to najlepsze wprowadzenie do szkoły austriackiej ekonomii. Zdecydowanie polecamy wszystkim, którzy chcieliby poznać tę najciekawszą ze szkół ekonomicznych.W pracy znajdziemy historię tego nurtu, najważniejszych przedstawicieli, zasady oraz idee, które są najważniejsze dla tego nurtu myśli ekonomicznej, a także argumenty przeciwko niemożliwości spełnienia marzeń socjalistów różnej maści. 

NAKŁAD KSIĄŻKI WYCZERPANY



Lawrence W. Reed | Wielkie mity wielkiego kryzysu

NAKŁAD WYCZERPANY

Obraz wielkiego kryzysu gospodarczego lat 1929-1941 przedstawia się najczęściej w sposób zdeformowany, wskazując wolnorynkowy kapitalizm jako przyczynę ekonomicznych problemów i propagując interwencję rządu jako ich rozwiązanie. W niniejszej książce, Lawrence Reed, prezes Foundation for Economic Education, obala ten stereotypowy pogląd i próbuje prześledzić decydującą rolę, jaką w tamtej legendarnej katastrofie odegrała nieskuteczna polityka rządowa.



Frederic Bastiat | Frederic Bastiat - Co widać i czego nie widać EBOOK

Najsłynniejszy esej genialnego francuskiego pisarza i ekonomisty nareszcie dostępny również w formie ebooka.

Spis treści:
1. Rozbita szyba
2. Demobilizacja armii
3. Podatki
4. Teatr i sztuki współczesne
5. Roboty publiczne
6. Pośrednicy
7. Restrykcje
8. Maszyny
9. Kredyt
10. Algieria
11. Oszczędzanie i luksus
12. Prawo do pracy, prawo do zysku


"Bastiat wniósł nieśmiertelny wkład w obronę ludzkiej wolności” - Ludwig von Mises





Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X