Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności
O Wydawnictwie

Wydawnictwo PROHIBITA zostało założone przez Pawła Tobołę-Pertkiewicza w 2007 roku. W ciągu ponad 10 lat istnienia wydaliśmy sto kilkadziesiąt książek z zakresu historii, polityki, religii, ekonomii wolnorynkowej czy kwestii cywilizacyjnych, jakich w Polsce wcześniej jeszcze nie było. Nasze książki zgodnie z nazwą wydawnictwa, czyli łacińskim terminem prohibita, mają poruszać takie tematy i zagadnienia, których próżno szukać w „oficjalnej”, czyli politycznie poprawnej, literaturze.

Nasze książki są dla wybranych. Są dla ludzi, którzy cenią sobie niezależność intelektualną, prawdę historyczną i wolność gospodarczą. Wydajemy książki z duchem motta jednego z największych pisarzy polskich XX wieku, Józefa Mackiewicza, iż „jedynie prawda jest ciekawa”. Przygotowywane przez nasze Wydawnictwo książki mają zatem za cel być nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim przedstawiać fakty. Chcąc zachować prawdziwą niezależność, nasze książki wydajemy wyłącznie za własne pieniądze, nie dostajemy i nie staramy się o żadne publiczne granty. Podatnicy nie finansują naszego wydawnictwa. 

Regularnie uczestniczymy w największych imprezach książkowych w Polsce: Targach Książki Katolickiej oraz Targach Książki Historycznej w Warszawie. Od kilku lat gościmy również na Wrocławskich Targach Dobrych Książek. 

Zdecydowania większość naszych książek udostępniliśmy w wersji elektronicznej (formaty EPUB i MOBI). Wydaliśmy również dwa audiobooki.

* * * 

Księgarnia internetowa Multibook.pl powstała w styczniu 2008 roku, aby skupić w jednym miejscu wszystkie tytuły wydawnictw szeroko rozumianych jako prawicowe w Polsce. W naszej ofercie mamy książki od blisko dwustu wydawców z całej Polski w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Multibook.pl to miejsce gdzie kupisz książki niedostępne lub bardzo trudno dostępne w wielkich sieciach księgarskich. Naszą misją jest, aby wszystkie wartościowe książki, jakie ukazują się w Polsce były dostępne dla państwa w jednym miejscu - w naszej księgarni, a szczególnie te, które idą pod prąd politycznej poprawności. Zaczynaliśmy od prostej strony internetowej, która z czasem przeobraziła się w sklep internetowy. Po wyjściu dosłownie z podziemia, na dwa lata trafiliśmy do jednej z żoliborskich kamienic, gdzie cała nasza księgarnia mieściła się w jednym 12-metrowym pokoju. Następnie na dwa lata przenieśliśmy się do dwóch pokoi w budynku biurowym, który wkrótce został zburzony i na jego miejscu powstała... Biedronka. 

 

 

 

W końcu trafiliśmy na Dymińską 4, gdzie od blisko 5 lat oferujemy Państwu coraz większą ofertę książek i nie tylko książek. Obecnie mamy ponad 10 tysięcy produktów w ofercie (książek, filmów, audiobooków, koszulek). Jesteśmy firmą rodzinną i nastawioną na Klienta. 

Przez ponad 10 lat istnienia wysłaliśmy kilkadziesiąt tysięcy zamówień do Klientów z pięciu kontynentów świata. Zdecydowana większość Klientów powraca do nas i robi w naszej księgarni regularnie zakupy. Na naszym profilu na portalu Facebooku wciąż przybywają kolejni fani. Prowadzimy własny profil na Instagramie, a także kanał na YouTubie


Dzięki prowadzeniu sklepu Multibook.pl i zyskom z niego płynącym możemy prezentować Państwu książki dotychczas niedostępne polskim Czytelnikom ze względu na wysokie koszty zakupu praw autorskich, tłumaczeń, składu i druku. Nabywając pozycje z naszej oferty wspierają więc Państwo jednocześnie wydawanie na polskim rynku przez nasze wydawnictwo wartościowych publikacji książkowych. Kupując w naszej księgarni stają, się zatem Państwo mecenasami kultury przez bardzo duże „K” przyczyniając się do intelektualnego przeobrażania Polski.

 

Kilka słów o właścicielu:

Paweł Toboła-Pertkiewicz,
prywatny przedsiębiorca, autor książki De Valera. Gigant polityki irlandzkieji jego epoka (2015), redaktor (wspólnie z prof. M.J. Chodakiewiczem) pierwszej wydanej po 1989 roku w Polsce książki o Ronaldzie Reaganie pt. Moja wizja Ameryki. Organizator kilkunastu międzynarodowych konferencji. W latach 2007-2013 członek zarządu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE. W 2007 roku inicjator ogólnopolskiego protestu przeciw przymusowemu obniżeniu wieku szkolnego, twórca strony www.prawarodzicow.pl, na której blisko 50 tys. ludzi podpisało swój sprzeciw.

Prywatnie interesuje się przede wszystkim... książkami, ale poza nimi również historią w ogóle, podróżami (Półwysep Iberyjski w szczególności), próbuje również swoich sił w fotografii, a także w biegach na krótkich dystansach (5 i 10 kmz rekordem życiowym 42min.12 sek.) oraz nieco dłuższych (półmaratony z najlepszym wynikiem 1h 38min. 12 sek w 2023 roku). Ponadto mąż swojej Żony, a także tata Ewy, Zofii i Leona.

 

Zdjęcia powiązane ze strona:Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X