Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności

Jak to naprawdę było? Lata 1980-te widziane oczyma żony i matki - Zofia Reklewska-Braun

Autor: Zofia Reklewska-Braun
ISBN: 978-83-61344-81-0
Rok wydania 2015
Il.stron: 110
Oprawa Twarda
Format: 145 x 205 mm
Cena detaliczna: 25.00
Nasza cena: 19.90
Dostępność: dostępna
Ebook: nie

Pliki powiązane z książkąSiadam przed komputerem, w naszym amerykańskim domu, w miejscowości Getzville, w stanie Nowy Jork, zimą, na początku roku 2012, by zapisać moje wspomnienia z tamtego tak ciemnego dziesięciolecia w Polsce. Od czego tu zacząć?

Zamykam oczy i pozwalam sobie na luksus przywołania w pamięci różnych, pozornie nic nie znaczących obrazów z naszego życia tam, „przed potopem”. Po 27 latach życia w Ameryce wydają mi się baśnią z tysiąca i jednej nocy...

Fragmenty wspomnień:

Stara szkoła wychowawcza, przejęta od naszych rodziców pamiętających jeszcze Polskę pod zaborami, mówi, że nie jest najważniejsze co człowiek osiąga w życiu. Istotne jest natomiast kim jest i jak żyje.

 

Tymczasem pierwsze słowa, jakie wypowiedział do nas sprawujący liturgię zakonnik, były zupełnie poza kontekstem mszalnym: „Może nie wszyscy państwo już wiedzą, że tej nocy wprowadzono w Polsce stan wojenny!”. Taka prosta informacja. Nic więcej.  Bez komentarza, bo i co i jak miał to kapucyn komentować?

 

Uczymy się nowego życia. Wszystko jest inne. Pokonujemy kłopoty językowe i powoli oswajamy się z amerykańską angielszczyzną. Rewelacyjne okazują się sklepy. Po prostu jest w nich wszystko. Trudno w to uwierzyć. Żal, że tamci w kraju tego nie mają. Wysyłamy paczki i pieniądze do rodziny i przyjaciół.  Kraj powraca wciąż w naszych rozmowach.

 

Pliki powiązane z książką

Zdjęcia powiązane z książką


Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X