Newsletter
Chcesz być na bieżąco z promocjami i nowościami naszego Wydawnictwa ?
Aktualności

Niewidzialni - Sebastian Reńca

Autor: Sebastian Reńca
ISBN: 978-83-61344-68-1
Rok wydania 2014
Il.stron: 342
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Format: 145 x 205 mm
Cena detaliczna: 35.00
Nasza cena: 29.90
Dostępność: dostępna
Ebook: tak



„Doskonała lektura. Świetnie literacko zaprezentowana ohyda finałowej dekady priwiślińskiego czerwonego totalitaryzmu, gdy «niewidzialni» esbecy bezkarnie mordowali kogo chcieli i brutalnie kaleczyli żywoty tysiącom Polaków. Kubeł zimnej wody dla głupawych nostalgików, ciepło wspominających gierkowszczyznę, jaruzelszczyznę i całą PRL”.

Waldemar Łysiak

 

Latem 2013 roku w amsterdamskim squocie zostaje znaleziono ciało mężczyzny, który najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Co łączy tego człowieka z tajemniczą śmiercią Beaty Urbańskiej w 1987 r.? Zagadkę próbuje rozwiązać dziennikarz Wiktor Katon. Tropy prowadzą do archiwum IPN, tam Katon wpada na ślady tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa oraz gry operacyjnej prowadzonej przez PRL-owskich funkcjonariuszy.
Okazuje się, że komuś zależy na tym, by nikt nie poznał prawdziwych okoliczności i powodów śmierci dziewczyny. Katonowi grozi niebezpieczeństwo.

Niewidzialni są wśród nas...

 

Trzymająca w napięciu od pierwszego do ostatniego zdania sensacyjna powieść Sebastiana Reńcy pokazuje jak wiele jest jeszcze niewyjaśnionych zbrodni z okresu PRL-u i co czeka tych, którzy próbują poznać prawdę i znaleźć sprawców. Bardzo realistyczna i prawdziwa książka o naszej rzeczywistości. Gorąco polecam tym, którzy filmowy thriller lubią przeżyć na kartach książki.

Wydawca

 

Sebastian Reńca, rocznik 1976. Historyk i dziennikarz. Był reporterem w „Dzienniku Zachodnim”, publikował też w „Tygodniku Solidarność”, „Najwyższym Czasie”, „Opcji na Prawo”, „Naszym Dzienniku”, „Rzeczpospolitej”, „wSieci”, magazynie „Czterdzieści i Cztery” i kwartalniku „Fronda”. Współpracował z polskimi miesięcznikami, „Solecznikami” na Litwie oraz ukraińskim „Słowem Polskim”. Jako prozaik debiutował w 2009 r. powieścią Ślady. Napisał również dwa zbiory opowiadań, Wiktoria o działaczach podziemnej opozycji z lat 80. XX wieku oraz Spowiedź Parfena. Opowiadania katyńskie.

Jego powieść Z cienia była nominowana do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. W 2012 roku ukazała się jego ostatnia książka, Skrzypek. Jeden z pokolenia niepokornych.

 

Zdjęcia powiązane z książką
Książki powiązane
Sebastian Reńca | Miasto umarłych

Miasto umarłych to książka o zwykłych ludziach, którzy − wtłoczeni w młyn wojny, okupacji i powojennego terroru − chcą, na przekór wszystkim i wszystkiemu, normalnie żyć. Autor łączy realizm w opisie ponurej codzienności lat czterdziestych z mistycyzmem i tajemnicą. Przedstawia losy bohaterów, które nikogo nie pozostawią obojętnym.

 



Stefan Korboński | Polonia Restituta

W kwietniu książka miesiąca z rabatem 40 proc.

Nieznana w Polsce książka Stefana Korbońskiego to niesamowity opis II RP oczyma przedstawiciela pokolenia, które miało szczęście cieszyć się niepodległością. Najpierw o nią walczyli, potem uczyli się, pracowali, balowali, wreszcie znów za nią oddawali życie lub walczyli.



Jadwiga Czechowicz | Kresy i bezkresy

Piękna pod każdym względem powieść przedstawia losy Polaków pod zaborem rosyjskim na Wileńszczyźnie od upadku Powstania Styczniowego aż do życia w wolnej Polsce po odzyskaniu niepodległości.



Paweł Toboła-Pertkiewicz | De Valera. Gigant polityki irlandzkiej i jego epoka

Nie znajdziemy w XX-wiecznej Europie drugiego polityka, który tak długo oddziaływałby na losy swojej ojczyzny.  Przez część Irlandczyków uwielbiany, przez część - czy słusznie? - znienawidzony. Pierwsza polska biografia tego polityka i męża stanu pozwala czytelnikowi wyrobić sobie własny pogląd na temat tego jednego z najbardziej zapomnianych, ale jednocześnie najbardziej oryginalnych konserwatystów XX wieku, a przy okazji poznać historyczne losy ojczyzny św. Patryka.

Dla Klientów naszej patronackiej księgarni, książka z dedykacją Autora.

Książkę tę bezwzględnie powinni przeczytać wszyscy polscy kandydaci na prawicowych polityków. Zwłaszcza, że czyta się ją bardzo przyjemnie. Jej autora nie od dziś znamy jako niestrudzonego wydawcę, który wierny konstatacji Józefa Mackiewicza, iż jedynie prawda jest ciekawa, publikuje swoiste "prohibita" - książki łamiące kanony politycznej poprawności. De Valera udowadnia, że potrafi on również ciekawie opowiadać.

Jerzy Wolak, "Polonia Christiana", nr 43 (luty-marzec 2015).



Stefan Korboński | Bohaterowie Państwa Podziemnego - jak ich znałem

To nie jeszcze jeden leksykon biograficzny. To książka, jak zwykle u Korbońskiego, z mnóstwem anegdot i nieprawdopodobnych wydarzeń, nieznanych faktów i ciekawostek o bohaterach, których znał osobiście. Od tych najbardziej znanych, aż po tych nieznanych lub już zapomnianych.





Wyszukiwarka
Na naszym kanale YouTube


X