Rozmowa na temat książki Waldemara Żyszkiewicza pt. „Krótki bilans Polski tranzytowej”, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Prohibita.
Więcej »
Serdecznie zapraszamy do Wrocławia, gdzie w dniach 1-4 grudnia 2016 roku w Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1) odbędą się 25. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Jak co roku będzie tam można odwiedzić stoisko naszego Wydawnictwa. W tym roku będziemy na stoisku numer 23.
Więcej »
Serdecznie zapraszamy na naszego stoisko na tegorocznych Targach Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego. W tym roku będziemy na stoiski 114 na lewo od głównego wejścia.
Więcej »
Przyszło nam dziś żyć w czasach, gdy właściwie nie wychodząc z domu, możemy sięgnąć do własnych korzeni. Wiele ksiąg parafialnych jest już dostępnych online, powstało wiele stron poświęconych drzewom genealogicznym, co stało się nawet dość modne. Czym to tłumaczyć?
Z jednej strony z pewnością powrotem historii w ogóle, a historii Polski w szczególności – ku rozpaczy wszelkiej maści budowniczych nowych, tzw. fajnych Polaków – pod strzechy. Pamiętam dokładnie jak 1 sierpnia 2000 roku o godz. 17.00, czyli w czasie Godziny W byłem na tzw. patelni pod metrem w Warszawie i byłem jedną z dosłownie kilku osób, które przystanęły w czasie buczących syren. Dziś, zaledwie, a może aż, 16 lat od tego dnia, to samo miejsce wygląda zupełnie inaczej. Tysiące młodych ludzi, którym nikt nie nakazuje, nikt nie zmusza, ani nie namawia, idzie z własnej i nieprzymuszonej woli uczcić tych bohaterów, którzy mieli wedle inżynierów społecznych zostać zapomnianymi. Podobnie rzecz ma się z korzeniami rodzinnymi. Przez cały okres III RP buduje się obraz Polaków, którzy powinni wstydzić się swojego pochodzenia, wstydzić się chłopskich korzeni, itd.
Więcej »
Serdecznie zapraszamy w piątek, 14 października, na wieczór poświęcony pamięci śp. Grzegorza Eberhardta połączony z pośmiertnie wydanym tomem publicystycznym pt. O patriotyzmie a także o zezowatej matce.
Więcej »