
Krystian Kratiuk | Zmienić Kościół. Synod młodych i papieża Franciszka
To jest smutna książka o smutnych czasach. Ale potrzebna. Polscy katolicy, tragicznie niedoinformowani w myśl zasady: „niech tam w całym świecie wojna, byle parafia nasza spokojna”, mają prawo i obowiązek wiedzieć, że w Kościele poza lokalnymi opłotkami szaleje prawdziwa burza. A kiedy burza szaleje, co robi wierny katolik? Najpierw podejmuje wszelkie działania mające na celu zabezpieczenie domu przed żywiołem, a potem zapala gromnicę i pada na kolana.

Robert Kościelny | Śmierć Prometeusza, czyli lewą marsz! O marksizmie kulturowym
Jak sprawić, aby nóż, narzędzie zbrodni, nie zdradził swym przyszłym ofiarom celu do osiągnięcia którego zostanie użyty? Należy umieścić go między łyżką a widelcem, wówczas jako element zestawu sztućców doskonale ukryje, że w rzeczywistości stanowi telum occidendi. I o nim właśnie, czyli o starym i skompromitowanym na wieczne czasy marksizmie, oraz o mechanizmach ukrywania go w platerowym kostiumie zakłamanych, choć pięknie brzmiących idei oraz haseł trucizn, jest ta książka.

Bp Józef Sebastian Pelczar | Religia katolicka. Jej podstawy, jej źródła i jej prawdy wiary. Rozprawy dogmatyczne
W latach 1913 i 1914 miewałem w Przemyślu sam, a w latach 1910 i 1911 wespół z kilku kapłanami konferencje apologetyczne o „religii katolickiej” i postanowiłem ogłosić je drukiem w zbiorowym dziele pt. Obrona religii katolickiej. Rzeczywiście w latach następnych wydane zostały moje wykłady (w r. 1911 i 1921) Jak wielkim skarbem jest religia katolicka i dlaczego ta religia ma dzisiaj tylu przeciwników, jako tom I-szy, w r. 1914 Tajemnice religii katolickiej, jako tom VII-my, jakoteż wykłady X. profesora Kazimierza Waisa o Bogu, jako tom II-gi o duszy, jako tom III-ci. Natomiast dwaj inni prelegenci nie mieli czasu czy odwagi, by wydrukować swoje wykład, o „objawieniu" (jako tom IV-ty), o Jezusie Chrystusie" (jako tom V-ty) i o „Kościele katolickim" (jako tom VI-ty).

Krystian Kratiuk | Pachamama i umiłowana Amazonia, czyli trzeci synod papieża Franciszka
Okazało się więc, że synod ds. Amazonii nie tylko będzie wydarzeniem niezwykle ciekawym z medialnego punktu widzenia, ale nawet najważniejszym spośród wszystkich synodów papieża Franciszka. I dlatego też powstała ta książka.
Krystian Kratiuk

Feliks Koneczny | Prawa dziejowe
Lektura Praw dziejowych Konecznego, choć nie jest łatwa dla współczesnego człowieka, może pomóc mu realizować własne życie celowo, a przez to czynić je normalnym, dobrym, prawdziwym oraz pięknym, może także ostatecznie dopomóc w budowie życia społecznego bez błędów i głupoty, bo „bezsilne jest zło w życiu zbiorowym, dopóki nie urządzi z siebie imitacji dobra, ażeby móc wyłudzić współpracę obywateli pragnących dobra. Dlatego w życiu zbiorowym głupota (a choćby tylko naiwność) jest gorsza od samego zła, nie byłoby bowiem zła w życiu publicznym, gdyby nie znajdowało oparcia pomiędzy dobrymi, gdyby nie było przyjmowane w najlepszej myśli. [...] Nigdy źli niczego nie utworzą bez pomocy dobrych, więc odkąd (dobrzy –) wycofają się z przedsionków zła, zło musi upaść.
Dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. PWSZ Chełm